Conference League

Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις η Εγνατία και ελπίζει για… Άρη

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στην Αραράτ και την Εγνατία, στο ζευγάρι από το οποίο η ομάδα που θα προκριθεί θα παίξει με τον Άρη.

Όρθια… έμεινε η Εγνατία στο Ερεβάν στο πρώτο παιχνίδι με την Αραράτ στο πλαίσιο του β’ προκριματικού γύρου του Conference League από το ζευγάρι που θα προκύψει και η αντίπαλος του Άρη στο Conference League.

Η ομάδα από την Αλβανία με ένα γκολ που πέτυχε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε το 1-1 εκτός έδρας και μπορεί να ελπίζει ότι θα κάνει την έκπληξη και την πρώτη της συμμετοχή σε ευρωπαϊκή διοργάνωση θα μπορέσει να την συνδυάσει με μια πρόκριση.

Η Αραράτ άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Αλεμάο, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ντουαμένα ισοφάρισε σε 1-1 για την αλβανική ομάδα.

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για τις 20 Ιουλίου στην έδρα της Εγνατία.